Všetkým ženám prajeme krásny Medzinárodný deň žien. Z lásky k žene, zrodilo sa všetko najkrajšie na svete.
Pri tejto príležitosti sme si preto pre vás pripravili zoznam aspoň pár inšpiratívnych žien zo Slovenska.

 1. Mária Virčíková

  Mária Virčíková je podnikateľka, technologická inovátorka a odborníčka na umelú intelgenciu. Pôsobí ako CEO vo firme MATSUKO a spolu so svojim tímom vyvíja komunikáciu budúcnosti. Získala ocenenia ako European Women in Tech za rok 2020 a Forbes ju zaradil do rebríčkov “Ženy v podnikaní” a “30 pod 30.”

 2. Michaela Zábojníková 
  Známa najmä pod pseudonymom Michaela Zamari. Je mladá slovenská spisovateľka, ktorá vstúpila na knižný trh len v roku 2017. Napriek tomu už stihla vydať niekoľko romanticko-erotických románov. Jej ôsmou pripravovanou knihou je román Priznanie, ktorý vyjde v apríli/máji.
 3. Zuzana Števulová 
  Zuzana Števulová pôsobila ako riaditeľka Ligy za ľudské práva a môžeme byť na ňu právom hrdí. Dlhodobo sa venuje právam cudzincov, utečencov a ich integrácií do spoločnosti. Práve za tieto aktivity jej bola v USA udelená nejprestížnejšia cena pre odvážne ženy International Women of Courage.

 4. Kristína Kövešová 
  Kristína Kövešová je investigatívna novinárka, reportérka a moderátorka, držiteľka ocenení Slovenka roka OTO, Osobnosť Bratislavy a mnohých ďalších. Venuje sa reportážam a otvára témy, ktoré často pre svoj charakter iní len ignorujú alebo sa boja otvárať. Je výraznou osobnosťou v novinárskej sfére a jednou z tích osobností, ktoré Slovensko veľmi potrebuje.

 5. Lenka Petráková 
  Slovenská dizajnérka, ktorej návrh vedeckého zariadenia na čistenie oceánu získal najvyššie ocenenie v architektonickej súťaži Grand Prix 2020. Tento projekt tvoria vzájomne prepojené budovy v tvare kvetových lístkov, ktoré stoja na chápadlových plošinách a všetky spolupracujú na zhromažďovaní plastových zvyškov z vodnej hladiny a ich premene na recyklovateľný materiál.

 6. Adela Vinczeová 
  Adelu Vinczeovú poznáme z viacerých televíznych formátov, najviac je však doma vo svojej vlastnej talk šou Trochu inak s Adelou. Má rada, keď sú ľudia iní, autentickí, sama vždy chtiac-nechtiac vyčnievala. Rada sa pýta, ale aj odpovedá, všetko je pre ňu istým spôsobom terapia, pri ktorej sa dozvie niečo o druhých aj o sebe. Ale najradšej je, keď aj pri vážnejších témach zaznieva smiech.

 7. Vanda Ivica Jandová
  Slovenská módna návrhárka a influencerka vystupujúca pod menom Vanda Janda pochádza z Košíc a momentálne pôsobí v Prahe, kde sa nachádza aj jej ateliér. Jej modely sa vyznačujú ružovou a každý z nich prezentuje a vystihuje ženskosť.