Čaj, bylinný nápoj, ktorý k nám prišiel z Číny, kde sa z neho tešia už tisícročia. Pijeme ho najmä, keď sme chorí alebo aj ako náhradu za kávu. V dnešnej dobe sa okrem pitia používa aj na rôzne masky na tvár, oči, ale aj na vlasy. Je za tým veľký počet priaznivých účinkov čaju. Vďaka tomu, že existuje aj veľa rôznych druhov, počet pozitív sa ešte zvyšuje. Vybrali sme niekoľko druhov čajov, ktoré sú prospešné pre vašu pleť a pomôžu vám bojovať proti vráskam či akné.

Zelený čaj

Na prvom mieste je rozhodne zelený čaj, ktorý je známy najmä vďaka ázijskej kultúre, v ktorej patrí medzi normálnu súčasť života. Ako u nás pijeme bežne šálku kávy niekoľkokrát do dňa, tak u nich to majú rovnako, no so zeleným čajom. Práve zelený čaj v sebe skrýva neskutočné množstvo benefitov pre vaše telo zvnútra aj zvonka. Regeneruje spálenú pleť od slnečného žiarenia, nakoľko jej poskytuje hydratáciu a zmierňuje zápal. Je preplnený antioxidantami, ktoré zbavujú pleť všetkého zlého, a tým pádom ju zanecháva pružnejšiu a jemnejšiu.

Púpavový čaj

Čaj z púpavy je známy vďaka svojim detoxikačným účinkom, nakoľko rovnako ako zelený čaj obsahuje veľa antioxidantov, pomáha s lepším trávením a s funkciou pečene, čo značne ovplyvňuje aj vzhľad našej pokožky. Ak máte zdravé a dobré trávenie vaša pokožka pôsobí žiarivejšie a napnutejšie. Alebo vás trápia pigmentové škvrny či kuperózna pleť? S týmto kožným problémom vám rovnako môže pomôcť práve púpavový čaj.

Čaj z mäty priepornej

Ak vás trápi mastná a olejová pleť, začnite s pitím mätového čaju. Čaj z mäty priepornej efektívne zabraňuje tvorbe oleja a zároveň zabraňuje tvorbe akné, vďaka tomu, že podporuje zdravé hladiny estrogénov.

Čaj z Matcha

Matcha čaj sa za posledné roky stal trendom, môžete ho nájsť na nápojových lístkoch hipsterských a moderných kaviarní, dokonca sa považuje za jednu z najlepších super potravín na svete. Prináša so sebou totižto veľa benefitov pre naše telo a zdravie, taktiež pre našu pleť. Rovnako ako zelený a púpavový čaj, aj matcha čaj obsahuje veľa antioxidantov prospešných pre naše telo. Nájdete v ňom dokonca jeden z najúčinnejších a najlepších antioxidantov, katechín. Medzi super látky v Matcha čaji sa radí aj chlorofyl, ktorý pomáha s ničením bakteriálnych infekcií a taktiež s bojom proti akné.

Šípkový čaj

Chcete vyzerať čo najdlhšie stále mlado a bez vrások? Dobrou prevenciou je práve šípkový čaj, ten obsahuje tretinoín, ktorý vytvára kolagén a takisto pomáha regenerovať bunky. Vďaka nemu pleť pôsobí sviežejšie, vypnutejšie a krajšie.