Napadlo vám niekedy, že váš byt skrýva poklad vo forme fitness centra? A, že možno na prvý pohľad nepríjemné činnosti vám pomôžu zbaviť sa nadbytočných kíl? Spomeňte si na náš článok pri najbližšom upratovaní. Sme si istí, že po upratovaní budete mať zo seba ešte lepší pocit.

Povysávajte celý byt

Máte niekoľko možností. Buď si zaobstaráte robota, ktorý si to odmaká za vás, alebo sa potrápite a spálite približne 250 kcal. Vysávanie patrí medzi z náročnejších činností, viete však spáliť slušné kalórie.

Utieranie prachu

Ak by ste prach utierali pravidelne na všetkých miestach verte nám, že za mesiac by ste spálili množstvo kalórií. Prach je predsa všade, a treba ho utierať aj na miestach kde ho nie je vidieť. Skúste si ho zaradiť do víkendovej rutiny.

Umývanie okien

Koho by bavilo umývanie okien, však? Ale vedeli ste, že pri intenzívnom umývaní okien spálite až 270 kcal. Nehovoriac o tom, ako posilňujete nohy keď niekoľko krát zídete zo stoličky vymeniť vodu. Ak napríklad použijete schodíky, nahradia dokonca aj stepper. A to už je takmer ako vo fitku.

Čistenie vane

Rozhodne ide o jednu z najnepríjemnejších činností, čo sa týka upratovania domácnosti. Pri nakláňaní a naťahovaní však napínate mnoho svalov, ktoré za bežných okolností ostávajú v pokoji. Tým prichádza k spaľovaniu. Teraz vám bude pri tom drhnutí vane príjemnejšie, že?

Ručné pranie

Určite sa vo vašej skrini nachádza mnoho kúskov, ktoré si vyžadujú ručné pranie. Často krát sa nám však do toho priveľmi nechce. Vedeli ste ale, že ručným praním dokážete spáliť nemalo kalórií?

Pri intenzívnom 6 hodinovom upratovaní, viete spáliť toľko kalórií, koľko pri hodinovom behu, či dvoch hodinách plávania. To znie dobre, že?

Ak však predsa len neholdujete upratovaniu, alebo len nemáte čas, skúste využiť služby jednej z upratovacích služieb. Postarajú sa o čistotu vášho domova a vy môžete čas venovať rodine, alebo oddychu.