V súčasnosti patrí cestovanie medzi najobľúbenejšie hobby. Je jednoduché sa dostať v krátkom čase takmer kdekoľvek na svete. Kúpa letenky či lístka na vlak nám vďaka prístupnosti na internet nezaberie viac ako 10 minút. Existuje mnoho portálov, ktoré ponúkajú na výber tisícky ubytovaní, a vy si vďaka vlastným prednastaveniam ceny, vzdialenosti od centra či stravy, máte možnosť vybrať čokoľvek. Pozrime sa na čo myslieť, čo sa vám zíde vedieť a ako to zariadiť.

Ako sa do vašej cieľovej destinácie dostať?

Vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam dokážete odletieť k moru aj za cenu dvoch obedov v reštaurácii. Pokiaľ nemáte vybratú presnú destináciu vášho výletu stačí si jednoducho vybrať spomedzi akciových leteniek konkrétnych spoločností. Vďaka skúseným travel blogerom, ktorí tipy na lacné letenky zdieľajú, si ani nemusíte robiť ťažkú hlavu s hľadaním. Ak si však chcete vybrať sami, pokojne zavítajte na webové portály Kayak alebo Skyscanner a určite nájdete, to čo hľadáte. Odporúčame sledovať ceny pár dní, častokrát sa stane, že ceny leteniek sa znížia. Ak je cena letenky primeraná s jej kúpou určite dlho neváhajte.

Ako si vybrať ubytovanie?

Výber ubytovania, je naozaj dôležitý. Nezabúdajte, že je lepšie zaplatiť o čosi viac, pretože za teplú tečúcu vodu a čistú posteľ to jednoducho stojí. Veľmi lacné ubytovanie sa nemusí vždy vyplatiť. Na webe Booking alebo Airbnb si môžete vybrať zo širokej ponuky, kde má každé ubytovanie uvedené všetky recenzie od návštevníkov. Stačí zadať vaše požiadavky a vybrať to, ktoré vám učaruje. Zvážte tiež vzdialenosť od letiska, centra mesta alebo pláže. Pri akýchkoľvek problémoch môžete pokojne kontaktovať obe spoločnosti. Zákaznícky servis je v ich prípade na prvom mieste a určite sa vám podarí problém vyriešiť jednochušie.

Nezabudnite na tie správne appky

Vďaka správnym aplikáciam v smartfóne sa nestratíte. Medzi takéto nevyhnuté appky patria určite tie s aktuálnymi mapami (Google Maps), aplikácia so zoznamom overených reštaurácii a miest vo vašom okolí (Foursquare) alebo Uber, vďaka ktorému sa viete jednoducho presunúť z bodu A do bodu B.