Ako každý rok aj tento prišiel ten čas, kedy nás trápi uštipnutie komármi. Každé ráno sa človek zobudí s nejakým novým štípancom a vždy sa sťažuje, ako je to možné. Tento problém prichádza s tým, že je dlhodobo chladno a zrazu prídu vysoké horúčavy a mokro. Ak sa chcete dozvedieť ako štípancom predchádzať, čítajte ďalej.

1. Repelenty

Repelenty by ste mali používať najmä v tých oblastiach, kde je výskyt komárov rozšírený. Síce existuje niekoľko druhov repelentov, mali by ste používať najmä tie, ktoré sú bezpečné a čo najmenej toxické. Pokojne používajte repelenty aj na vrstvu oblečenia, čím sa jeho účinnosť ešte viac znásobí.

repelent proti komárom

2. Dlhý rukáv a ponožky

Síce to znie veľmi odpudzujúco, nosiť v týchto teplotách dlhý rukáv, mali by ste ho nosiť aspoň večer. Keď sa teploty znížia a vy viete, že budete tráviť čas vonku, mali by ste si zobrať so sebou dlhý rukáv. Rovnako aj dlhé nohavice a nezabudnite aj na ponožky. Hlavne, ak budete niekde v blízkosti vody, pretože tam je ich výskyt ešte väčší.

ponozky

3. Vitamín B

Tento bod je ešte stále neprebádaný úplne, avšak do značnej miery funguje. Hlavne vitamín B1tiamín, ktorý je proti komárom a proti hmyzu. Doposiaľ vedci zisťovali účinok vitamínu B1 na komáre len v laboratóriách, kde to fungovalo, ale vo voľnej prírode ešte nie. Preto môžeme považovať účinnosť tohto vitamínu len do určitej miery, no treba si priznať, že užívanie tohto vitamínu je priaznivé pre ľudský organizmus.

vitamín B

4. Sieťky na okná

Ak ste si všimli, že vám uštipnutia pribúdajú najmä doma, potom by ste mali zvážiť či si na okná nedáte namontovať sieťky. Sú veľmi účinné, pretože žiaden hmyz a najmä spomínané komáre nepustia dnu. Pri týchto teplotách zvyknú mať ľudia nonstop otvorené okná, čo ich večer pri zapnutom svetle veľmi láka. Na tento krok by ste mali myslieť už vtedy, keď sa rozhodujete vo svojej domácnosti okná meniť.

sietky na okna proti komárom

5. Krémy

Bohužiaľ, aj keby ste dodržali každý jeden krok, niekoľkým štipnutiam by ste sa určite nevyhli. Najviac nepríjemné je to, že uštipnutie veľmi svrbí. Preto, ak na svojom tele objavíte červený fľak, natrite si ho krémom proti svrbeniu, ktorý má chladivý účinok ešte predtým, než si ho vôbec začnete škrabať.

krém proti komárom