5 TOP výhod pravidelnej fyzickej aktivity

Chcete sa cítiť lepšie, mať viac energie, ba dokonca žiť dlhšie? Cvičte a hýbte sa. Cvičenie prospieva každému bez ohľadu na vek, pohlavie či fyzické schopnosti. Ešte stále ste sa nedonútili cvičiť? Pozrite sa na týchto sedem spôsobov, ako vám cvičenie môže pomôcť získať šťastnejšie a zdravšie ja.

Cvičenie formuje postavu

Počas fyzickej aktivity spaľujete kalórie. Čím intenzívnejšia aktivita, tým viac kalórií spálite. Pravidelné návštevy fitka sú skvelé, no nebojte sa, ak nemáte veľa času na každodenné cvičenie. Akákoľvek aktivita je lepšia ako žiadna. Namiesto výťahu choďte po schodoch alebo sa venujte domácim prácam.

 

Cvičenie bojuje proti zdravotným problémom a chorobám

Pravidelné cvičenie pomáha predchádzať mnohým zdravotným problémom, napríklad :

  • Srdcový infarct
  • Vysoký krvný tlak
  • Depresia
  • Úzkosť
  • Rakovina

Takisto pomáha zlepšiť kognitívne funkcie a znižuje riziko úmrtia

 

Cvičenie dodáva energiu

Ste unavení z nakupovania, upratovania, či práce? Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje silu vašich svalov. Dodáva kyslík a živiny do tkanív a pomáha vášmu kardiovaskulárnemu systému pracovať efektívnejšie. A keď budete mať zdravé srdce a pľúca, budete mať viac energie na riešenie každodenných problémov.

Cvičenie podporuje lepší spánok

Vďaka pravidelnej fyzickej aktivite zaspíte rýchlejšie, lepšie sa vyspíte a budete mať hlboký, ničím nerušený spánok. Vyhýbajte sa však cvičeniu tesne pred spaním, nakoľko budete mať veľa energie, ktorá vám nedovolí zaspať.

Cvičenie vráti iskru do vášho intímneho života

Pravidelna fyzická aktivita zvyšuje vzrušenie u žien a muži, ktorí pravidelne cvičia, majú menšie problémy s erektilnou dysfunkciou ako muži, ktorí necvičia vôbec.