Mávate zlú náladu hneď po zobudení? Nemôžete sa sústrediť v práci, či v škole? Možno je to preto, lebo málo spávate. Tu je 5 hlavných znakov,ktoré vám potvrdia, že je to naozaj tak.

 1. Ste na každého nepríjemný, bez akéhokoľvek dôvodu
  Každý vám lezie na nervy, často kvôli úplným maličkostiam. Nedostatok spánku má vplyv na schopnosť mozgu reguovať emócie, kvôli čomu sa ľahko nahneváte.

 2. Stále máte chuť na nezdravé jedlo
  Pokiaľ si nedoprajete zdravých 8 hodín spánku, vaše telo bude mať problém s rozoznaním toho, či ste hladný alebo nie. Zýši sa výskyt hormónu, ktorý kontroluje hlad, kvôli čomu budete mať častú chuť na nezdravé jedlo.
 3. Vaša pleť nevyzerá zdravo

  Nedostatok spánku môže spôsobiť to, že budete viac v strese. To zvýši hladinu stresového hormónu kortizolu. Tento nárast môže viesť k zápalu a upchatým pórom. Vďaka dostatku spánku bude vaša pleť krásna a zdravá.

 4. Nedokážete sa sústrediť

  Ospalosť znižuje vašu koncentráciu a preto bude ťažšie pre vás naplno sa ústrediť na svoju prácu, či školu). Byť unavený môže tiež ovplyvniť váš rozhodovanie.

 5. Bez kávy to nejde

  Ak sa viac a viac spoliehate na kávu je jasné, že potrebujete viac odpočinku. Aj keď vám kofeín môže s energiou pomôcť, má tiež svoje nevýhody. Napríklad môže negatívne ovplyniť hlboký spánok v noci.

Pociťujete tieto znaky na sebe aj vy? Je načase dopriať si viac spánku! Odporúča sa aspoň  8 hodín spánku v noci, čo by vám malo pomôcť prežiť deň bez potreby kávy.