Určite to každá z nás pozná. Každý mesiac prídu tie nepríjemné dni plné bolestí, kŕčov a nepríjemných pocitov. Ak nechcete hneď užívať rôzne lieky, máme pre vás pár tých najspoľahlivejších tipov na stlmenie bolesti.

TEPLO 

Umiestnenie fľaše s horúcou vodou alebo umiestnenie vyhrievacej podložky na brucho môže uvoľniť svaly. Teplo pomáha svalom maternice relaxovať, čo zmierňuje kŕče a nepohodlie. Pri menštruácii si nezabudnite napustiť teplú vaňu, ktorá pomáha uvoľniť svaly brucha, chrbta a nôh.

YOGA

Aj keď možno cvičenie je to posledné, na čo by ste pri bolestivej menštruácii pomysleli, práve to vám pomôže stlmiť bolesť. Nemáme na mysli namáhavé cvičenie, ale naopak mierny strečing,prechádzku alebo jogu. Cvičenie tiež uvoľňuje endorfíny, ktoré sú prírodnými úľavami od bolesti.

AROMATERAPIA

Éterické oleje odstraňujú stres, utlmujú rôzne bolestí a upokojujú telo. Každý olej je určený na rôzne problémy. Na bolestivú menštruáciu je ideálny borovicový a levanduľový olej. Pri ich kúpe dbajte na to, aby mali 100% prírodné zloženie, pretože umelé oleje vám určite nepomôžu.

BYLINKOVÝ ČAJ

Uvarte si šálku čaju. Vhodnou možnosťou sú bylinkové čaje ako medovka, harmanček, lipa a arnika horská. Za najúčinnejšiu sa považuje práve arnika horská, ktorá upravuje cyklus menštruácie a efektívne eliminuje kŕče.