Máme tu prvé septembrové týždne a s nimi prichádza čas priznať si, že leto sa nám skončilo a je potrebné vymeniť šatník. Chladné rána a večery nám ukazujú, že na krátke nohavice a tielko už čas skončil a na rade sú kabáty a pletené svetre. Preto sa dnes pozrieme na to, čo bude v móde túto jeseň. Ale keďže trendy sa neustále vracajú a v móde je teraz aj to, čo nosili naše mamy pred 30 rokmi, je možné, že niektoré kúsky už vo svojom šatníku máte.

Čím farebnejšie, tým lepšie

Aj keď sme s nástupom chladnejšieho počasia väčšina z nás zvyknuté odložiť pestré letné farby a vytiahnuť oblečenie v čierno-bielych odtieňoch, tento rok to tak byť nemusí. Počas tohtoročnej jesene budú stále vládnuť pestrofarebné odtiene oblečenia. Nebojte sa zmiešať nezvyčajné kombinácie farieb a vyrazte tak do ulíc. Skombinujte žiarivo oranžový kabát s modrými nohavicami a vytvoríte tak nádherný jesenný šik vzhľad.

Návrat do 90. rokov

Oblečenie z 90. rokov sa už niekoľko rokov teší návratu, a inak tomu nebude ani túto jeseň. Na jeseň však očakávame, že tento trend bude ešte obľúbenejší a ľudia budú tento look využívať aj pri každodennom oblečení a nie len pri príležitostných kúskoch. Napríklad šaty z hodvábu a čipky, ktoré boli módnym hitom v 90-tych rokoch, rozhodne zaujmú a budete vyzerať štýlovo.

Svetrové vesty

Tento trend, ktorý trochu pripomína vzhľad školskej uniformy, už síce nabral na svojej popularite minulý rok, ale inak tomu nebude ani počas tohtoročnej jesene. Pri výbere svetrovej vesty siahnite po vzoroch, výraznej farbe a trochu oversize veľkosti. Pokiaľ je vonku ešte pomerne teplo, nemusíte si pod ňu nič obliekať. Počas chladnejších dní ju môžete vyskúšať skombinovať s košeľou, rolákom alebo svetrom.

Nohavice s potlačou

Nohavice so zebrím, hadím alebo leopardím vzorom vidíme v slovenských uliciach čoraz častejšie. Slovenky nezaľáhajú a dobre vedia, čo je a bude trendy a vidno to aj na ich outfitoch. Na rozdiel od letných nohavíc, ktoré sú voľné a jemné, tieto nohavice nájdete skôr v hrubších látkach alebo ako riflovinu.

“Puffy“ a prešívané kabelky

Už sme tu pár rokov dozadu mali trend puffer búnd a teraz sa vracia, no v podobe kabeliek. Rovnako prichádzajú do módy kabelky s rôznymi prišívkami a taktiež textúrou. Môžete si vybrať, ktorý typ sa vám najviac páči, či dokonca skombinovať všetky tri možnosti dohromady.  Najlepšie na tomto trende však je, že vyzerá rovnako dobre na veľkej taške na počítač, crossbody kabelke či ľadvinke.

Dúfame, že vás inšpiroval aspoň jeden z týchto trendov a počas jesene budete pútať pozornosť všade, kam sa vyberiete.