Každá z nás túži po žiarivo bielom úsmeve. Dôležité je, aby ste sa o svoje zuby starali pravidelne a dôkladne. Zistite, či dodržiavate všetky kroky, ktoré sú potrebné k tomu, aby bol váš úsmev zdravý a žiarivo biely.

Vyberte si tú správnu zubnú kefku

Výber správnej zubnej kefky je naozaj dôležitým krokom. Vyhnite sa zbytočne tvrdým zubným kefkám, ktoré dráždia vaše ďasné a sú často predchodcom bolestivého krvácania v ústnej dutine. Radšej siahnite po mäkkej zubnej kefke s hustými štetinkami, ktoré spolu s krúživým pohybom dôkladne odstránia z vašich zubov nečistoty. Príliš časté používanie bieliacich zubných pást vám môže tiež spôsobiť nepríjemné problémy so zubnou sklovinou.

Viete, aká pasta je pre vaše zuby vhodná?

Pri výbere vhodnej zubnej pasty pre váš chrup, sa pokojne poraďte s vašim zubným lekárom. Častokrát sa stáva, že nevieme posúdiť čo je pre naše zuby najlepšie a používame zubné pasty, ktoré nám nepomáhajú. Nezabúdajte ani na ďalšiu dôležitú vec. A to tú, že veľké množstvo zubnej pasty neznamená dôkladnejšie vyčistenie, práve naopak. Pri veľkom množstve peny, máte pocit vyčistených zubov oveľa skôr, než sú naozaj čisté.

Používajte medzizubné kefky

Okrem klasickej zubnej kefky by ste nemali zabúdať ani na tie medzizubné. Vďaka medzizubným kefkám dokážete vyčistiť zuby aj na menej prístupných miestach a vyhnúť sa tak zbytočným kazom v medzizubných priestoroch či zápalom ďasien.

Vyhnite sa potravinám, ktoré vaše zuby zafarbujú

Okrem všeobecne známej kávy, zeleného čaju či cigariet existujú aj ďalšie potraviny, ktoré spôsobujú nepekné zafarbenie zubnej skloviny. Medzi takéto potraviny patrí napríklad sójová alebo kari omáčka. Vyhnite sa tiež nadmernej kozumácii bobuľového ovocia, ktoré obsahuje veľa farebného pigmentu.

Nechajte si vybieliť zuby bez peroxidu

Zažiarte s bielym úsmevom vďaka neškodlivému bieleniu zubov bez peroxidu. Takéto bielenie vám zabezpečí žiarivý úsmev už po 50 minútach, je nebolestivé a vaše zuby budú belšie minimálne o 5 odtieňov.