V dnešnej dobe je trend tetovania veľmi rozšírený. Nie každý je ale so svojím tetovaním spokojný aj po čase. Našťastie existuje v dnešnej dobe veľa metód na jeho odstránenie. Dôvody pre odstránenie tetovania môžu byť rôzne: prestane sa vám páčiť alebo vám ho vo vašej novej práci nemusia tolerovať. Ženy si napríklad žiadajú odstrániť nepodarený permanentný make-up, nakoľko môže byť príliš výrazný. Väčšina z nás vie o možnosti odstránenia tetovania, avšak stále o tom kolujú rôzne mýty. Stretli ste sa s nimi aj vy?

  1. Čierne tetovanie je navždy

Dnes je úplne jedno, akej farby máte tetovanie. Čierna a všetky ostatné farby sa dajú odstrániť celkom úspešne. Naopak, problém môže nastať pri farebnom tetovaní, ktoré môžu na pokožke zanechať nepekné stopy. Najviac komplikácií je pri žltej, fialovej a bielej farbe.

  1. Odstránenie tetovania bolí

Toto je i sčasti pravda. Niektoré zastaralé metódy sú veľmi bolestivé, avšak tie už sa našťastie nepoužívajú. Moderná technika vám odstráni tetovanie bez väčšej bolesti. Citlivej koži sa však nevyhnete pri žiadnom kožnom zákroku, nakoľko pôsobenie špeciálneho laseru nie je úplne bezbolestivé. Samotný zákrok však nebolí, nakoľko sa pred ním natrie krém na znecitlivenie.

  1. Po tetovaní vám ostane jazva

Bojíte sa, že vám laser zanechá po odstránení tetovania jazvu na koži? Nemusíte sa báť. Moderné lasery sú navrhnuté tak, aby prešli po pokožke a zasiahli iba miesto, na ktorom odstráni farbivo. Väčšiu pravdepodobnosť predstavuje vznik hyperpigmentácie, keď klient vystaví ošetrenú pokožku na slnko.

  1. Zvládnem to aj doma

V žiadnom prípade to neskúšajte doma. Domáce pokusy o zosvetlenie tetovania skúšajú najmä ženy, ktorým sa už nepáči ich permanentný make-up. Na internete nájdete rôzne články o tom, ako by ste si mali potierať tieto miesta peroxidom vodíka, či bieliacimi zubnými pastami. Tieto experimenty však dokážu napáchať viac škody, ako osohu.