Možno patríte k tým, ktorí trpia nejakým kožným problémom a sú nutení používať liečivú kozmetiku. Možno však vaša pleť netrpí žiadnym zásadným problém, iba jednoducho nie je v TOP forme. Prečo? Nie je totižto vylúčené, že robíte jednu z nasledujúcich chýb. Ktoré to sú?

  1. Spoliehate sa na to, že kozmetika spraví celú prácu za vás

Jedna z najväčších chýb býva tá, že si myslíte, že kozmetika urobí zázraky. Zdravie a krása pokožky závisí predovšetkým od zdravého životného štýlu. Takže samozrejme sa odporúča používať krémy s koenzýmom, či kyselinou hyalurónovou, no nezabudnite ani na dostatok tekutín, vyváženú stravu, či dostatok pohybu a spánku.

  1. Neriešite pleť od brady dole

Náš krk si zaslúži takú istú starostlivosť ako aj tvár. Chybu, ktorej sa teda dopúšťame je tá, že sa staráme iba o našu pleť na tvári a tam to končí. Práve na krku však vidno starnutie ešte rýchlejšie, nakoľko je koža na krku veľmi jemná a menej sa mastí. Používajte preto prípravky s obsahom SPF a dodržiavajte zdravý životný štýl.

  1. Pokožku si čistíte príliš často

Určite viete o tom, že pleť je potrebné pred spaním vyčistiť a zbaviť make-upu. Ísť spať s make-upom je jednou z najhorších vecí, ktorú môžete svojej pleti urobiť. Pri mastnej či aknóznej pleti však určite neplatí to, že veľa čistenia vám zaručí krásnu pleť. Pokiaľ budete pleť čistiť príliš často, môže sa stať, že prípravky odstránia prirodzenú ochrannú vrstvu. Pokožka tým zareaguje tvorbou kožného mazu, ktorý upcháva póry a spôsobí akné. Preto sa odporúča čistiť si pleť ideálne dvakrát denne.

  1. Používate veľké množstvo produktov

Pokiaľ budete používať veľké množstvo krémov či sér, produkty vám môžu ostať na pokožke, upchať póry, spôsobiť podráždenie alebo vysušiť pokožku. Aké je teda ideálne množstvo? Pleťového krému vám postačí množstvo vo veľkosti hrášku. Ideálne množstvo pleťovej masky by malo zodpovedať jednému hrozienku.

  1. Veľmi tlačíte na oblasť očí

Koža okolo očí je veľmi jemná a akékoľvek tvrdšie pritlačenie môže spôsobiť vrásky. Preto sa pri odličovaní očí odporúča pridržať vatový tampón s odličovačom na viečkach po dobu 30 sekúnd a potom ho jemne rozotrite. Pri nanášaní krému buďte takisto opatrní, prstami krém jemne vklepte do pokožky.