Aj vás obmedzujú v cestovaní opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19? Nevadí! Aj na Slovensku si môžete urobiť výlet s krásnym výhľadom a možno nemusíte cestovať ani za váš okres. V našom najnovšom článku sme pre vás vybrali 7 vyhľadní, ktoré nás najviac zaujali.

 1. Tomášovský výhľad 

  Tomášovský výhľad je  skalný výbežok, ktorý sa nachádza na severnom okraji Národného parku Slovenský raj. Ponúka krásny výhľad do údolia Bieleho potoka, na Prielom Hornád, Čertovu sálu a za dobrého počasia aj na Vysoké Tatry. Tomášovský výhľad tvorí súvislá skala, ktorá vďaka svojej šírke dosahuje úctyhodné rozmery. V Slovenskom raji je Tomášovský výhľad jednou z najnavštevovanejších častí národného parku. Je to aj obľúbená horolezecká oblasť.

 2. Súľov

  Súľovské skaly tvoria atraktívne skalné miesto nachádzajúce sa na severozápade Slovenska, len niekoľko kilometrov od Žiliny. Medzi najkrajšie miesta tu patrí 13 metrov vysoká Gotická brána, skalný hríb a mnoho ďalších skál s vymyslenými názvami, napríklad Mária Terézia, Sova, Smrek a podobne. 7,5 kilometra dlhá inštruktážna cesta v podobe kruhu má 17 zastávok.

  Súľovské skaly na Považí svojou tajomnosťou vyrážajú dych. Tamojšie skalné útvary sú ako z Mordoru | REFRESHER.sk

 3. Terchovské srdce 

  Rozhľadňa nazývaná Terchovské srdce sa týči nad Terchovou a je vysoká 30 metrov. Oči a dušu vám pohladia najmä nádherné siluety Malého a Veľkého Rozsutca, Boboty, Tiesňavy či Obšívanky a Sokolie.

 4. Čajka v oblakoch 

  Vyhliadková veža Čajka v oblakoch sa nachádza v Bojniciach a je vysoká 30 metrov a má zjednodušene pripomínať tvar letiacej čajky. Veža vám poskytne výhľad na Bojncie, Prievidzu, Vtáčnik, Kremnícké vrchy či kopec Kľak.

 5. Chodník korunami stromov

  Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Bachledovej doliny. Prechádzkou týmto chodníkom spoznáte jedinečnosť  prírody Spišskej Magury.


 6. Vyhliadková veža Tokaj 

  Vyhliadková veža Tokaj je 12 m vysoká, pozoruhodná rozhľadňa v tvare vínneho suda, dominanta tokajskej vinárskej oblasti. Postavená bola uprostred viníc obce Malá Tŕňa v roku 2015.


 7. Veľká Homoľa

  Turistická rozhľadňa na vrchu Veľká Homola (709 metrov nad morom) bola otvorená v novembri 2001, stala sa obľúbenou vyhliadkou a obľúbeným miestom cestovného ruchu v pohorí Malé Karpaty. Drevená veža je vysoká 20 metrov. Veža poskytuje nádherný výhľad na krajinu.