Hoci to na typické letné počasie ešte stále nevyzerá, obchody už teraz ponúkajú mnoho kúskov, ktoré by ti v šatníku rozhodne nemali chýbať. Na najslávnejších prehliadkach, ktoré sú v Miláne, New Yorku, v Paríži či Londýne sme mohli vidieť množstvo kúskov v typických farbách tejto sezóny. Tak poďme si ich predstaviť.

Farby sú základ

Neodmysliteľnou súčasťou leta sú určite výrazné farby, ktoré každú dámu rozžiaria. Ak si k tomu predstavíme opálenú hnedú pokožku, farby ešte viac vyniknú. Trendom roka 2020 sú určite odtiene farieb rúžovej, červenej, fialovej, modrej, žltej a zelenej. Samozrejme aj tento rok si návrhári dali záležať na zaujímavých odtieňoch z palety farieb a nebudú to len tie klasické, ktoré každá z nás pozná.

Šafranová

Všetky milovníčky žltej sa aj tento rok môžu tešiť, že ju budú môcť nosiť. Samozrejme, návrhári si tento rok pre nás pripravili odtieň veľmi vzácnej koreniny, ktorá vynikne hlavne na tmavšej pleti. Šafranovú farbu si môžeme predstaviť aj ako jantárovú, ktorá je veľmi optimistická farba práve do teplých slnečných dní.

Koralovo ružová

Všetky poznáme tú typickú ružovú Barbie farbu, ktorú si máloktorá z nás vie na sebe predstaviť. Čo sa rovnako dá povedať aj o neónovej ružovej. Ale čo poviete na tento odtieň ružovej v spojení s korálovou? Jemný nedotieravý odtieň, ktorý pristane aj svetlým aj tmavším odtieňom pleti môžeme nosiť ako cez deň tak aj večer. Avšak, v tomto prípade už záleží len na materiáli oblečenia. Zvodnejšie a luxusnejšie budete vyzerať určite v saténových šatách, tyle alebo hodvábe. Tak čo, páči sa vám?

 

Šarlátová červená

Pri teplých odtieňoch ešte ostaneme. Medzi najzvodnejšiu farbu sa ešte stále považuje červená. Ak chcete pôsobiť sebavedome a nebojíte sa byť stredobodom pozornosti, tak vám odporúčame zvoliť šarlátovú červenú. Tento odtieň červenej je tlmenejší a vhodný práve na večerné príležitosti.

Pažítkovo zelená

Okrem korenín a farieb prírody sa návrhári nechali inšpirovať aj bylinkami. Túto farbu budete vedieť nosiť buď na dominantných kúskoch oblečenia alebo ju krásne skombinujete práve s už spomínanou šafranovou. Ide o odtieň zelenej, ktorý je o trochu svetlejší ako vojenská zelená, čiže v lete nebude pôsobiť chladne, ale skôr jemnejšie a teplejšie.

Klasická modrá

Posledné roky všade čítame a môžeme aj vidieť, že kráľovskú modrú si obľúbilo viacero žien. Ak sa chcete držať trendami tohto roku, tak zvoľte klasickú modrú, ktorá síce pôsobí rovnako elegantne, avšak je o čosi tmavšia a sýtejšia.

Tyrkysová

Správnou kombináciou zelenej a modrej získame odtieň tyrkysovej farby, ktorá sa tiež radí medzi trendy leta 2020. Ak chcete pôsobiť chladnejšie, no napriek tomu si ponechať živosť, tak tyrkysová farba bude pre vás najvhodnejšia.

 

Fialová

Odtieň tmavej fialovej alebo tiež „hroznový kompót“ ako ju pomenovali, si už dnes môže dovoliť každý, pretože nepatrí len do kategórie kráľovské farby. Táto fialová pôsobí elegantne, ale nie nudne. Opäť platí pravidlo, že záleží na materiáli oblečenia. Ak chcete pôsobiť jemnejšie a sofistikovanejšie, no ružové a červené farby neradi nosíte, potom je tu pre vás táto levanduľová farba, ktorú môžete zvoliť na veľkých kúskoch alebo len na doplnkoch. Záleží len na vás.

Neutrálne farby

Napriek tomu, že ste si nevybrali žiadnu farbu z tejto palety, nezúfajte. Samozrejme aj tento rok patria neutrálne farby ako biela, piesková, béžová a sivá medzi top, v ktorých rovnako zažiarite. Môžete ich nosiť samostatne alebo v kombinácií práve so spomínanými trendy farbami na leto 2020. Vašej fantázii sa medze nekladú a je len na vás, čo si zvolíte. Rovnako platí, že nemusíte mať v šatníku všetky farby, ale tie, v ktorých sa vy budete cítiť najpríjemnejšie.

Tak čo, vybrali by ste si?