Kokosový olej je tak univerzálny a širokospektrálny produkt, že ho môžete použiť skoro na všetko. Považuje sa dokonca za superpotravinu, čo určite má svoje opodstatnenie, keďže aj jeho popularita neustále rastie. Využíva sa v kozmetike, pri varení, v boji proti baktériám a dokonca vám pomôže aj zhodiť zopár kíl.

Superpotravina

Pokiaľ sledujete rôzne food blogerky alebo hocikoho, kto rád varí, môžete si všimnúť stúpajúci trend nahradzovania klasického oleja za ten kokosový. Kokosový olej totižto neprská a neprepaľuje sa, preto je veľmi vhodný na prípravu palaciniek. Taktiež ho môžete nájsť ako ingredienciu v množstve indických jedál alebo v ovsenej kaši. Považuje sa za najzdravší olej na svete, keďže obsahuje nasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pre naše telo prospešné, ako napríklad kyselinu laurovú.

Na telo aj na vlasy

Množstvo ľudí si kokosový olej nanáša na telo po sprche namiesto telového mlieka. Kokosový olej zanechá pokožku jemnú a pre milovníkov kokosu, aj s dobrou vôňou. Pôsobí pozitívne na suchú pokožku a pre ľudí s ekzémom môže byť lacným a prírodným riešením ich problému. Veľa žien používa kokosový olej na svoje mihalnice a obočie, aby ich mali hustejšie a dlhšie, zároveň to isté platí aj pri vlasoch. Tento olej je obľúbeným „vlasovým produktom“, z ktorého si ženy robia zábaly a rôzne masky. Pri pravidelnom používaní predchádza lámaniu vlasov, zmäkčuje vlasy a dodáva im lesk.

Vybieli zuby

Nechcete míňať veľa peňazí za rôzne čistiace procedúry a bieliace pasty? Skúste to prírodnejšou cestou s kokosovým olejom. Kokosový olej sa ako náhrada za klasickú pastu odporúča hlavne alternatívnymi medicínami. Namiesto klasických pást obsahujúcich množstvo chemických látok, ktoré ničia našu sklovinu, vyskúšajte  si po dobu zopár týždňov umývať zuby kokosovým olejom a vaše zuby budú viditeľne belšie. Ak sa necítite na umývanie zubov olejom, skúste si ním aspoň po umytí vypláchnuť ústa. Kokosový olej môže zabíjať niektoré baktérie v ústnej dutine, a práve preto vie zlepšiť celkové zdravie ústnej dutiny a znížiť zápach z úst.

Pomôže pri chudnutí

Tento kokosový zázrak vám pomôže aj schudnúť, môže totižto znížiť vašu chuť do jedla, a tým pádom prijme vaše telo počas dňa menej kalórií. Odporúčajú ho aj výživoví poradcovia či dietológovia, nakoľko sa tento druh oleja trávi dlhšie. Vďaka tomu dáva energiu telu postupne. Na rozdiel od iných druhov tuku sa v tele kokosový olej neusádza, pretože sa rozkladá na glukózu a neobsahuje žiadny cholesterol.

Aj pre domácich miláčikov

Trpí váš psík či mačka suchými labkami alebo podráždenou pokožkou? Najmä v zime kvôli mrazom a soľou posypaným cestám veľa zvierat trpí popraskanými labkami. Kokosový olej im ich pekne premastí a ani sa nemusíte báť, žeby omylom zjedli nejaký krém obsahujúci chemické látky, kokosový olej im nedokáže nijako ublížiť.

Kokosový olej je naozaj skvelý pomocník na viaceré oblasti, pomôže vám skoro so všetkým a je ľahko dostupný. Je to zdravšia forma potraviny, kozmetiky či bielenia zubov. Rozhodne druh oleja, ktorý by ste mali mať vo svojej domácnosti.