Letné teploty sú stále dostatočne vysoké na to, aby ste sa chránili pred slnkom, no tiež vysoké na to, aby ste nosili nepríjemné oblečenie, v ktorom je príliš teplo. Oba tieto problémy dokážete vyriešiť jednoducho, a to módnym trendom zvaným šatka.

Šatka ako doplnok na krk

Ide o jednu z možnosti, ako je vôbec možné šatku nosiť. Ide o tradičný prvok, ktorý sa nosí prevažne počas jesene, v zime či na jar. Šatka okolo krku nielenže oživí váš outfit, ale vás aj ochráni pred vetrom a chladom. Vyskúšajte ho aj počas leta.

sakt na krk

Šatka ako doplnok do vlasov

Ďalším spôsobom ako šatku nosiť, je uviazať si ju okolo hlavy či aplikovať do účesu. Vďaka tomuto spôsobu bude váš účes vyzerať ako od kaderníka. Je niekoľko spôsobov ako si šatku môžete uviazať. Jedným z nich je buď okolo hlavy, ako to bolo zvykom v 40. či 50. rokoch u pin-up girls, prípadne sa môžete inšpirovať slovenskou vizážistkou Luckou Sládečkovou, ktorá na svojom Instagrame Lucidstyle_official má množstvo účesov práve so šatkou. Ďalším spôsobom je uviazať si šatku okolo celej hlavy, čo bude trochu pripomínať turban. Avšak, tento spôsob uviazania šatky vás môže ochrániť pred úpalom. Ako posledný spôsob, čo sa týka šatky do vlasov, je uviazať si ju či aplikovať priamo do účesu. Na trhu je momentálne mnoho takýchto gumičiek, ktoré si viete uviazať na mnoho spôsobov, no nemusíte vôbec míňať toľko peňazí. Jednou šatkou vyriešite všetko.

satka do vlasov

Šatka ako doplnok na kabelku

Určite ste sa už niekedy stretli aj s týmto trikom. Šatku si pokojne môžete uviazať aj na rúčku kabelky, čím ozvláštnite celý dizajn kabelky. Takže, ak vás už nudí dizajn vašej kabelky, prípadne by ste chceli zakryť nejaké nedokonalosti na nej, pokojne tak urobte šatkou. Tým dosiahnete aj jej jedinečný dizajn a nikde v okolí ženu s takouto kabelkou nestretnete. Uvidíte, určite vám ju budú chváliť. Samozrejme, vašej kreativite sa medze nekladú, takže to, akým spôsobom ju uviažete alebo akú šatku si vyberiete, je len na vás. Takáto vylepšená kabelka sa predovšetkým bude hodiť k jednofarebným outfitom.

sakta na kabelku

Šatka ako tričko

Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec. Práve s týmto módnym trendom sa teraz môžete stretnúť kdekoľvek. Na takýto dokonalý outfit budete skutočne potrebovať len jednu šatku, ktorá sa dá uviazať na niekoľko spôsobov. Je však potrebné, aby bola dosť veľká na to, aby prešla obvod vášho tela. Opäť sa môžete inšpirovať rôznymi videami, napríklad aj na Youtube či Pintereste, kde nájdete manuál, ako šatku uviazať, pretože spôsobov je nespočetné množstvo. Podstatné tiež je, aby sa šatka dala poskladať do trojuholníka.

satka ako tricko