Oddych môže vyzerať aj inak, ako len ležaním v posteli, prípadne čítaním knihy. Doprajte si chvíľku oddychu počas víkendu, a to starostlivosťou o svoju pokožku a pleť. Spojte príjemné s užitočným a zrelaxujte vďaka týmto osvedčeným tipom na víkendový beauty relax.

Cíťte sa krásne a sviežo

Dopriať si beauty relax počas týždňa, môže byť niekedy veľmi časovo náročné. Okrem klasických beauty aktivít, ako je umývanie vlasov, čistenie pleti pred spaním a podobne, určite nezabúdajte ani na správnu starostlivosť o svoju pleť, pokožku a nechty. Užiť si dievčenský beauty víkendový relax môžete aj so svojou sestrou, mamou, kamarátkou, ale môžete ho stráviť aj  sama so sebou.

Doprajte si horúci kúpeľ

Ako si viac oddýchnuť než horúcim kúpeľom? Avšak, aj ten kúpeľ si môžete ozvláštniť. Pridajte si do kúpeľa soľ z Mŕtveho mora, ktorá má upokojujúci a relaxačný účinok na celé telo. Okrem toho aj tlmí svalovú únavu, priaznivo pôsobí pri reumatických a kĺbových bolestiach a čistí a revitalizuje pokožku, čo znamená, že z pokožky odstraňuje škodlivé látky. Po takomto kúpeli bude vaša pokožka svieža a pružná. Tento účinok môžete zdvojnásobiť, a to tak, že počas kúpeľa použijete aj telový peeling, ktorý obsahuje v sebe malé zrniečka, ktoré po aplikácií na telo zabezpečia to, že pokožka tela bude dostatočne vyhladená, revitalizovaná a posilnená. Pokojne si doprajte aj penový kúpeľ so sviečkami a relaxačnou hudbou.

penovy kupel

Dbajte na kvalitnú starostlivosť o vlasy

Kým počas celého týždňa používate na umývanie vlasov len klasický šampón a kondicionér, práve počas beauty víkendu môžete experimentovať. Pevne veríme, že kondicionér používate pri každom umytí vlasov, pretože ten je alfou a omegou. Na druhej strane, čo používať pri každom umývaní nemusíte, je maska na vlasy. Určite je dôležité si vybrať takú, ktorý je určená na vaše vlasy. To znamená, že ak máte vlasy suché, určite vyberajte masku na suché vlasy. Maska na vlasy je akoby stredný krok medzi šampónom a kondicionérom. To znamená, že najskôr si umyjete vlasy šampónom – opláchnete ho, nanesiete masku na vlasy, podržíte a opláchnete. Následne použijete ako posledný krok kondicionér a opláchnete ho. Čo sa týka nejakej starostlivosti o vlasy v podobe olejov alebo prípravkou na rozčesávanie, tie používať nemusíte, ale môžete. Ak budete správne používať tie správne produkty na vlasy bez sulfátov a silikónov, určite môžete očakávať, že vám vlasy začnú rýchlejšie rásť.

starostlivost o vlasy

Nezabúdajte na hydratáciu pokožky

Na tento krok mnoho žien zabúda a potom sa čudujú, prečo majú suchú a popráskanú pokožku. Po každom kúpeli by ste sa mali natrieť výživným telovým mliekom alebo zjemňujúcim krémom, ktorý bude hĺbkovo hydratovať vašu pokožku. Samozrejme, účinok ovplyvňuje aj zloženie produktu, preto dbajte na to, aby zloženie produktu bolo čo najkvalitnejšie. Potom môžete očakávať, že sa krém rýchlo vstrebe, nenechá pokožku mastnú, pokožka bude ľahká, svieža a najmä bude hydratovaná počas 24 hodín, a to znamená, že nebude praskať a zabránite tak aj vzniku strií.

hydratácia po kupeli

Nevynechajte starostlivosť o pleť

Kým počas týždňa preferujete starostlivosť o svoju pleť v podobe denného a nočného krému, prípadne odličovacej vody a toneru, potom je práve beauty víkend stvorený na to, aby ste sa svojej pleti venovali viac. Tak ako pri tele, tak aj pri tvári môžete používať rôzne peelingy a masky určené na tvár. Masky si vyberajte také, ktoré vám pomôžu s vašim problémom, avšak opäť nezabúdajte na dostatočnú hydratáciu. Vďaka nej tak predídete tvorbe vrások.

starostlivost o plet

Pochváľte sa precíznou manikúrou a pedikúrou

Precízna starostlivosť o nechty dokáže zabrať skutočne veľa času. Nie je to len o čistení nechtov, ale aj o strihaní, pilníkovaní, lakovaní a zatláčaní kožičiek. Samozrejme treba dbať aj na zdravie nechtov, takže ak sa vám nechty lámu, vyskúšajte zvýšiť príjem vápnika a zinku, ktorý môžete prijímať vo forme zdravej stravy alebo vo forme výživových doplnkov. Nezabúdajte aj na celkovú starostlivosť o ruky v podobe hydratačných krémov.

precizna manikura

Samozrejme, súčasťou tohto beauty víkendového relaxu môže byť aj starostlivosť o obočie, riasy, prípadne môžete tento wellness podporiť dobrou masážou, ktorou dosiahnete maximálny oddych.