Dovolenkové obdobie je  v plnom prúde, no mnohí z nás ešte stále netušia kam vycestovať. Pozrime sa na 4 krásne miesta, ktoré sú z nášho Slovenska ľahko dostupné a určite sa vám budú páčiť.

Chorvátsko

Pre mnohých Slovákov je dovolenka v Chorvátsku už dlhoročnou tradíciou. Takmer každý z nás tam už minimálne raz bol. Krajina pri Jadranskom mori vám rozhodne učaruje svojimi kamienkovými plážami, lokálnymi reštauráciami a čistým morom. Odporúčame vyskúšať okrem bežných hotelov aj dobrodružné kempy alebo domy, ktoré prenajímajú miestni. Ak si milovníčkou celodenných párty určite by si nemala vynechať zastávku na Zŕce. Ak sa ti nechce cestovať príliš dlho zavítaj na ostrovy Cres alebo Rab na severe Chorvátska.

Grécko

Množstvo antických pamiatok, piesočnaté pláže a azúrovo modré more. Typické grécke domy s farebnými okenicami a vydláždené úzke uličky. Aj také je Grécko, ktoré je tiež jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii Slovákov. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Grécku patria najmä ostrovy ako Kréta, Korfu či Rodos. Vychutnaj si typickú grécku kuchyňu, nadýchni sa histórie z čias antiky a zaži pravú južanskú kultúru.

Slovinsko

Slovinsko sa čím ďalej, tým viac dostáva do popredia medzi dovolenkové destinácie pre Európanov. Hoci mu patrí len malá časť pobrežia na Jadranskom mori jeho krásne pláže vám rozhodne učarujú. Malebné prímorské mestá dýchajú typickou letnou atmosférou a pláže nie sú preplnené turistami ako v Chorvátsku. Navyše, zo Slovenska sa na pobrežie Slovinska dostane len za pár hodín autom.

Turecko

Turecká riviéra s horúcimi pláže patrí rozhodne medzi top destinácie. Ak hľadáte dovolenku, ktorú strávite v rezorte rozhodne navštívte Turecko. Prenádherné hotely pripomínajúce paláce a skvelé služby. Oddýchnite si na súkromnej pláži s jemným pieskom pri Stredozemnom mori.