V lete by ste sa mali o svoju pleť starať ešte dôkladnejšie ako inokedy. Príliš veľa slnka môže uškodiť vašej pokožke. Síce sa pekne opálite, no pri vystavení slnečným lúčom môže dôjsť k predčasnému starnutiu pokožky. Naša pokožka obsahuje pigment nazývaný melanín a príliš veľa slnečného žiarenia spôsobuje nadmernú produkciu tohto pigmentu. Preto by sme mali používať opaľovacie krémy.

Pripravili sme pre vás zoznam tipov pre letnú starostlivosť , ktoré vám zabezpečia zdravú a žiarivú pleť.

Starostlivosť o tvár

O svoju pleť by ste sa mali starať 365 dní v roku, no počas leta obzvlášť – dôležité je pleť hydratovať. V horúcich mesiacoch si svoju tvár udržujte čistú od prachu a potu. Mnoho ľudí trápia v týchto mesiacoch pupienky a vyrážky. Ak ste jedným z nich, nezabudnite si každý deň striekať svoju tvár vodou najmenej 3-4 krát. V lete je takisto dôležité používať peeling raz alebo dvakrát týždenne. Ak máte pokožku náchylnú na akné, vyskúšajte kvasnicovú masku , masku zo škorice s medom, či kombináciu bazalky a ovsených vločiek. Ak máte suchú pokožku, vyskúšajte citrónovú, či tvarohovú s trochou kurkumy.

Dôležitosť opaľovacích krémov

Nezabudnite používať opaľovací krém! UV lúče môžu byť škodlivé pre našu pokožku kedykoľvek počas roka, no najmä v letných mesiacoch. Odporúča sa minimálna slnečná ochrana SPF 30 a musí sa aplikovať 20-30 minút pred tým, ako sa vystavíte slnečnému žiareniu. Aplikácia opaľovacích krémov môže viesť k minimalizácii vzniku škvŕn na pokožke a môže dokonca pomôcť redukovať vznik vrások a jemných liniek.

 

Prírodné liečivá

V kuchyni nájdete prísady, ktoré počas leta upokoja vašu pokožku. Napríklad citróny a paradajky sú prospešné pre sviežu pokožku. Zmrazte šťavu z paradajok v zásobníku na ľad. Použite ju ako jemný peeling každý druhý deň a nechajte ju zaschnúť na koži skôr, ako ju umyte. Lykopén v paradajke robí na pokožke zázraky!

Nezabúdajte na oči a pery

Pri pobyte na slnku sa uistite, že máte oči chránené slnečnými okuliarmi a pery balzamom. Často zabúdame, že pokožka okolo očí je veľmi jemná a vyžaduje si zvýšenú pozornosť.

Jedz múdrejšie

To, čo jeme, má veľa spoločného s tým, ako vyzeráme a ako sa cítime. Jedzte sezónne ovocie a zeleninu. Vyhýbajte sa sladkým nápojom, ktoré sú plné kalórií. Uistite sa, že dodržujete pitný režim – 8 až 10 pohárov vody denne.