Mnoho štúdií siahajúcich niekoľko desaťročí dozadu spájajú masáž so skutočnými fyzickými a psychologickými výhodami, čí už ide o zmiernenie bolesti svalov po cvičení až po zníženie stresu.

Jedna austrálska štúdia zistila, že už 10 minútová svalová masáž po tréningu by môže znížiť bolesť o 30%. Je dokázané, že hladiny pocitových hormónov, ako je dopamín a serotonín, sa po masáži zvýšili približne o 30%.

Masáž môže zlepšiť fungovanie imunitného systému u ľudí s rakovinou prsníka a leukémiou a zároveň zmierniť ich fyzickú a emocionálnu bolesť. Na otázku, ako môže masáž poskytnúť toľko zdravotných výhod, sa ukázalo, že masáž zvyšuje tok krvi v oblastiach mozgu, ktoré sú spojené s reguláciou nálady a stresu.

Thajské masáže ako trend dnešnej doby

Thajská masáž preťahuje a tonizuje svalstvo, navyše zvyšuje funkčnú mobilitu kĺbov a šliach, súčasne zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje svalové napätie a kŕče, pomáha k urýchľovaniu látkovej výmeny. Okrem toho ňou posilňujeme imunitný systém, energeticky vyrovnávame fyziologické funkcie, navodzuje stav vnútorného kľudu. Je nielen telovou ale aj dôkladnou energizujúcou masážou. V thajskej masáži sa pracuje s desiatimi dráhami a trinástimi tlakovými bodmi, ktorých stimuláciou sa dá predchádzať. Celkovo masáž pomáha k urýchľovaniu látkovej výmeny a energeticky vyrovnáva všetky fyziologické funkcie ľudského tela.

Benefity thajskej masáže:

  1. Znižuje stres
  2. Zvyšuje energiu
  3. Zmierňuje bolesti hlavy
  4. Stimuluje obeh
  5. Zlepšuje rozsah pohybu   

Základné pozície pri thajskej masáži

V thajskej masáži sa vykonávajú 4 základné pozície:

  • na chrbte
  • na bruchu
  • na boku
  • v sede

Všetky tieto pozície naraz sa nemusia využívať počas jednej masáže, všetko závisí od výberu techniky masáže a samozrejme na samotnom človeku, jeho kondícii, zdravotnom stave a ďalších špecifických podmienok.