Aplikovať si očné tiene je pomerne jednoduché. Avšak naučiť sa používať očný make-up tým správnym spôsobom je už zložitejšie. Ako si vybrať ten pravý odtieň pre farbu vašich očí? Naozaj potrebujete tých 10 štetcov, čo máte doma? Použijete vôbec niekedy každú farbu v palete očných tieňov? Ako si poradiť so všetkými očnými linkami, tieňmi, či maskarami?

Kvalitné štetce na makeup

Toto je dôvod, prečo umelci nenanášajú farbu prstami – je oveľa ťažšie vytvoriť majstrovské dielo bez vhodných nástrojov. To isté platí pri aplikácii make-upu. Investujte do niekoľko dobrých kozmetických štetcov pre rovnomerné, presné a hygienické nanášanie make-upu. Uprednostnite syntetické štetce pred štetcami s prírodnými štetinami. Sú cenovo dostupnejšie, ľahšie sa čistia a sú odolné voči alergénom.

Základ pod očné tiene

Aby očné tiene držali lepšie a dlhšie, nemali by sme zabudnúť na základ pod očné tiene.

Tmavý odtieň

Väčšina z nás sa tmavým odtieňom vyhýba, lebo sa obávame výsledku líčenia. Skúste teda neutrálny odtieň pre každú farbu oka – tmavší hnedý odtieň, ktorým nič nepokazíte. Štetcom ho naneste pozdĺž očnej jamky v záhybe a nemusíte sa ničoho obávať. V prípade, že máte problém s ťažšími viečkami, budete sa musieť viac pohrať s tieňovaním farieb, nakoľko by farba otváraním a zatváraním oka zmizla.

Očná linka a riasenka

So správne nanesenou očnou linkou a riasenkou budú vaše oči vyzerať výraznejšie a dominantnejšie. Linku zakončite miernym vytočením smerom nahor pri vonkajších kútikoch oka. Ak nie ste veľkou fanúšičkou očných liniek, ako alternatívu môžete použiť tmavé očné tiene.

Trblietavý očný tieň

Trblietavé očné tiene perfektne rozjasnia vaše oči pri každej príleitosti. Oči dotvorte pomocou niekoľkých vrstiev špirály a je to!