Kto by netúžil po hollywoodskom úsmeve? Ten však niečo stojí, a nehovoríme iba o peniazoch, ale aj o čase, ktorý je potrebné venovať nášmu chrupu, ak chceme aby bol krásny, biely a v prvom rade zdravý. Čo všetko treba urobiť pre krásne zuby? Prečítajte si naše tipy.

Kokosový olej

O účinkoch kokosového oleja ste už určite počuli, vhodný je aj na zuby. Niektorí ho dokonca plnohodnotne používajú namiesto zubnej pasty. Ideálne však je, ak si zuby umyjete najprv klasickou zubnou pastou a následne aplikujete kokosový olej, uvidíte, že vaše zuby budú časom belšie a belšie.

ryšavé dievča si umýva zuby

Dentálna hygiena

Dentálnu hygienu by mal každý z nás absolvovať minimálne dva krát ročne. Je to forma prevencie, ktorá je nutnosťou. Dentálny hygienik vám nie len poradí ako sa o zuby starať, ale tiež vám dokáže odstrániť zubný kameň a tým pádom predísť kazeniu zubov.

Správne potraviny

Aj konzumovaním správnych potravín viete docieliť belší úsmev, prípadne sa vyhnúť tomu, aby vám vaše zuby začali žltnúť. Pozitívny účinok majú napríklad jahody, jablkom, mrkva, či mäta. Naopak káva, červené víno, či bobuľové ovocie dokážu zuby zafarbiť do nechceného odtieňu.

žena je mrkvu

Výmena zubnej kefky

V prvom rade treba dbať na správny výber zubnej kefky. Potrebné je však sledovať aj čas, ktorý zubnú kefku používate. Zubnú kefku sa odporúča meniť každé 3 mesiace, prípadne po každej chorobe, nakoľko sa na nej zachytávajú baktérie.

zubná kefka s pastou

Nezabúdajte na jazyk

Pri čistení zubov netreba zabúdať ani na čistenie jazyka, mala by to byť akási každodenná rutina. Dnes už existujú aj prostriedky, ktoré sú špeciálne navrhnuté na čistenie jazyka, majú rúčku s malými štetinami z mikrovlákien.

Nechajte si vybieliť zuby odborníkmi

Existuje nespočetné množstvo domácich spôsobov ako si vybieliť zuby a tiež aj niekoľko profesionálnych metód. Niektoré sú finančne náročnejšie, iné zas menej. Pravidelnou návštevou dentálneho hygienika viete docieliť zuby belšie až o niekoľko odtieňov.