Poznáte to: stretávate sa, chodíte na skvelé rande a nakoniec skončíte spolu v posteli. Všetko je tak, ako má byť. O týždeň neskôr je však váš telefón podozrivo ticho. Prejdú ďalšie dva týždne a … a stále nič. Skôr ako si to stihnete uvedomiť zistíte, že ten, s kým ste randili zmizol a už ho nikdy neuvidíte.

Zoznámte sa s novodobým fenoménom 21.storočia: ghosting – trend, pri ktorom sa niekto, s kým randíte rozhodne jednoducho zmiznúť bez akéhokoľvek vysvetlenia

Prinášame vám zopár tipov, čo robiť, ak ste sa stretli s ghostingom:

  1. Uistite sa, či to bol naozaj ghosting
    Aj keď je to zrejme jasné, či ide o ghosting alebo nie, stále existuje malá šanca, že konali pod tlakom mimoriadnej situácie. Takže sa uistite, že túto možnosť vylúčite predtým, ako budete očakávať hneď to najhoršie.
  1. Spýtajte sa ich na to

Ak ste si 100% istí, spýtajte sa ich na to. Síce to nemusí byť vždy vhodné v každej situácii, aj krátkou správou si precvičíte vašu asertivitu. Prinúti ich to pochopiť dopad ich správania: (alebo jeho nedostatok) a snáď si to nabudúce dvakrát premyslia predtým, ako to urobia znova. Expert na vzťahy a spisovateľ Charles J. Orlando hovorí: Skutočnosť, že sa neozvali hneď na začiatku je výstražné znamenie. Koniec koncov, zaberie to len chvíľku ozvať sa tomu druhému, pokiaľ sa vo vzťahu niečo zmení. Vo vzťahu je takéto správanie neprijateľné a je potrebné ho riešiť.

  1. Prerušte kontakt

Potom, čo ste uzavreli tento problém s tým, že ste sa dostatočne vyjadrili, prerušte s týmto človekom všetky formy komunikácie. Aj keď vás to láka vybúriť sa v nenávistných textoch a zničiť nástenky ich sociálnych sietí, odstránením ich telefónneho čísla, či akéhokoľvek kontaktu je práve to, čo vás posilní. Dlžíte to sám sebe.

  1. Pamätajte na svoju hrdosť a choďte ďalej
    Po tom, ako ste s týmto človekom uzavreli všetky záležitosti, je na čase sa postaviť späť na nohy a ísť ďalej. Ako tvrdí Charles: Ak od vás utečú, nie ste na vine vy alebo  či si lásku zaslúžite. Mohli zavolať a/alebo to ukončiť slušným spôsobom. Možno konali pod tlakom mimoriadnej situácie,možno necítili vzájomnú chémiu… môže byť za tým milión vecí, ale je to len ich problém. VY stále stojíte za to… a niekedy vám osud vezme niečo, po čom túžite, aby urobil priestor pre to, čo si naozaj zaslúžite.

  1. Nemajte vysoké očakávania

Dobrou správou je, že je istým spôsobom môžné predísť ghostingu . „ V dnešnom svete, kde vládne technológia si veľa ľudí myslí, že „poznajú“ niekoho len na základe toho, že párkrát písali ( a vygooglili si ich! ) „ , hovorí Charles. „ Ale pravdou je to, že na to, aby ste spoznali človeka potrebujete čas. Často sa ich osobnosť prejaví až počas randenia. Najlepším spôsobom, ako predísť ghostingu je nemať vysoké očakávania. Uvedomte si, že sa obaja len spoznávate – a niektorí ľudia vám za to nestoja už od začiatku.